29.1.17

MTV Ödemeleri Gözünüzü KorkutmasınAraba sahibi olmak birçok insanın hayalleri arasında yer almaktadır. Pek çok kişi iş sahibi olunca ya da maddi durumu elverince ilk önce araba almak ister. Bunun altında yatan en önemli neden ise özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan kişiler için toplu taşıma kullanmanın zorlu olmasıdır. Bilindiği üzere toplu taşıma araçları hem aşırı kalabalık olmakta hem de zaman yönünde uzun sürebilmektedir. Dolayısıyla araç sahibi olan kişiler daha konforlu ve daha hızlı bir ulaşıma sahip olma fırsatını elde etmektedirler. Bu ve buna benzer sebeplerden ötürü birçok kişi araba sahibi olmak fikrini hedefler içerisinde ilk sıralarda bulundurmaktadır.
Özellikle kalabalık aileler araç sahibi olmak ister. Hafta sonlarında aile bireyleri ile küçük kaçamaklar yapmak için arabanız olması gerekir. Toplu taşıma araçları kalabalık aileler hem yorucu hem de daha masraflı olabilir. Bununla birlikte bebekli aileler de araç sahibi olmak ister. Toplu taşımanın zorlukları yukarıda belirtmiştik. Bu zorluk bebekli aileleri daha da zorlayacağı için yeni bebek sahibi olan kişiler de araç sahibi olmak ister.
Monoton bir hayata sahipseniz alacağınız bir araba hayatınıza renk katabilir. Toplu taşımanın zorluklarını düşünüp gitmek istediğiniz yere gidemeyebilirsiniz. O yüzden hafta sonlarını evinizde geçirmek zorunda kalıyorsunuzdur. Ama araba sahibi olduğunuzda bulunduğunuz bölgeye yakın tatil yerlerine gidebilir; sinema, tiyatro, konser gibi kültürel aktivitelerin yoğunlukta olduğu bölgelere rahatça ulaşabilirsiniz. Bu sayede hayatınıza biraz renk katmış olur ve can sıkıcı monotonluktan kurtulmuş olursunuz.

Araba sahibi olmanın birçok avantajı olmasının yanında birtakım zorlukları da var. Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte trafik ve park sorunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca arabanın düzenli olarak ortaya çıkardığı masraflar ve vergiler de canınızı sıkabilir. Trafik ve park sorununa pek çare bulamasak da MTV gibi ödemeleri hafifletmenin çaresi bulunuyor. Özellikle bazı bankaların müşterilerine sunduğu avantajlar sayesinde bugün MTV ödemelerini taksitle ödeyebilmek mümkün. Siz de bu fırsattan yararlanabilir, biraz olsun bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlar buraya..