19.1.18

Evde Kış

Evde Kış: Evin Tadını Çıkarma Yolları
Hadi gelin birlikte bir liste hazırlayalım. Kış günü evde vakit geçirmek ama aynı zamanda verimli ve güzel vakit geçirmek isteyenler için bir liste… Evin tadını çıkarma yollarını başlıyor. Bu seçenekler arasından hangilerini cebe atacaksınız ve uygulayacaksınız? Cevaplarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Başlıyoruuuz…
Evin tadını çıkardığımız kış günleri…
kitap okumak
1. Kitap okumak: Çok sıradan diyenler, yapmayın. Evde, kitap, kahve, battaniye ve müzik gibisi var mı? Bir kitap alın, okumaya başlayın ve bitirmenin mutluluğunu yaşayın. İşte bu.
2. Fırında lezzetler: İster tatlı, ister tuzlu. Hatta bol bol yapın, işe ya da okula götürün, herkes ne kadar hamarat olduğunuzu görsün.
3. Pijama partisi: Ekibi toplayın ve romantik komedi türünde bir film seçin. Film bittiğinde, sonunu yeniden yazmak üzerine biraz tartışın. Yeni bir son, hiç fena olmaz.
pijama partisi
4. Hafta sonlarını biraz daha uzatın: Cuma günü eve girin ve alarmı, saati ve zamanla ilgili her şeyi unutacağınız bir moda da girin. Evde yemek yapın, spor yapın, ekibi çağırın, film izleyin, hiçbir şey yapmayın ama zamansız planlar yaşayın.
ev oyunları
5. Ev oyunları: Arkadaşlarınızla sadece sessiz sinema oynamak için toplanın. Kaybeden ekip, kazananlara tatlı ısmarlar belki?
6. Örgü yapın: En son ne zaman örgü ördünüz? Uzun zaman önce mi? Bir deneyin bakalım neler olacak… Sonuç umduğunuz gibi gitmezse Penti’nin örgü aksesuarları imdadınıza yetişir.
örgü yapın
7. Hobilerinizi geliştirin: Mandala boyamak da, kanaviçe işlemek de yemek pişirmek de hobiye dahil. İçinizdeki hobi sever insanı ortaya çıkarın. Evde kendi alanınızı yaratın ve başlayın. Belki de keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneğiniz vardır.
dekorasyon yapın
8. Dekorasyonla uğraşın: Evde değişmesini istediğiniz her şeye müdahale etmek için daha ne duruyorsunuz? Boyamak istediğiniz çerçeveler, düzenlemek istediğiniz raflar, havalı yastıklar… Hepsi sizin elinizden çıkabilir. Sadece başlayın, su gibi akar geçer zaman.
fotoğraflarınızı düzenleyin
9. Fotoğraflarınızı düzenleyin: Telefonunuzda ve bilgisayarınızdaki fotoğrafları klasörler halinde daha düzenli bir şekilde saklayın. Dilediğiniz fotoğrafları farklı boyutlarda çıktı olarak alın ve dekorasyonun bir parçası haline getirin.
kişisel bakım
10. Kişisel bakım: Cilt ve saç bakımı için en iyi yer ev değil mi… O maskeler şimdi denensinler. Cildinize ve saçlarınıza özen göstermek, evin keyfini en iyi şekilde çıkarmak değil midir?
Evde keyif yapmak ve kaliteli zaman geçirmek için pek çok seçenek var. Birini seçin ve deneyin. Yola çıkarsanız, her şey mümkün.

1 yorum:

  1. Kozalakları altın rengine boyamak kadar güzel bir görünüm yok pek severim, çok güzel öneriler ellerine sağlık :*

    YanıtlayınSil

Yorumlar buraya..